Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań ma przyjemność zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Turystycznego: “Prawne aspekty współczesnej turystyki”, która odbędzie się 8 marca na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W trakcie konferencji będzie się można dowiedzieć np. Co zrobić gdy twój bagaż zaginie podczas lotu, a hotel który miał być pięciogwiazdkowy okaże się przydrożnym motelem? Jak walczyć z biurem podróży czy przewoźnikiem lotniczym, aby uzyskać stosowane i satysfakcjonujące odszkodowanie? Jak zabezpieczyć swoje wymarzone wakacje przed niespodziankami, które mogą zepsuć twoje 14 zasłużonych wolnych dni w roku? 

Konferencja będzie składać się z 3 paneli: jeden panel ekspercki oraz dwa panele studencko-doktoranckie, których uczestnicy wyłonieni zostaną w drodze naboru abstraktów. Do uczestnictwa w panelu eksperckim zapraszamy zarówno teoretyków jak i praktyków prawa, będących ekspertami w danym temacie w całej Polsce. 

Dla wszystkich zainteresowanych wystąpienieniem w panelach studencko-doktranckich, informujemy, że uczestnicy wyłonieni zostaną w drodze naboru abstraktów.

Abstrakt o objętości maksymalnie 300 słów powinien skupiać się na jednej z poniższych tematyk:

  • odszkodowania za zmarnowany urlop,
  • odszkodowania  od kolei i przewoźników lotniczych,
  • odpowiedzialność cywilna przy realizacji usług turystycznych,
  • niewypłacalność biura podróży,
  • umowy zawierane z biurem podróży oraz ubezpieczenia podróżne.

Nabór abstraktów trwa do 31 stycznia. Do 21 lutego trwają zapisy do udziału jako bierny uczestnik.

Więcej informacji:: http://konferencjaturystyczna.elsa.org.pl/ lub na stronie wydarzenia.