Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Koło Naukowe Prawa Karnego Porównawczego UMCS w Lublinie ma zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Studencko- Doktoranckiej Konferencji Naukowej pt. „Prawnoporównawcza analiza przestępstw gospodarczych na tle wybranych porządków prawnych”.

Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia 2017 r. (tj. piątek) w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, w sali 110. Konferencja adresowana jest do studentów oraz doktorantów pochodzących z ośrodków akademickich z całej Polski.

Tematyką konferencji będą zagadnienia dotyczące prawa karnego gospodarczego w ujęciu komparatystycznym. Jako dziedzina prawa karnego materialnego obejmuje ono przestępstwa gospodarcze, czyli typy czynów zabronionych, których podstawowym przedmiotem zamachu  są podstawy prawidłowego obrotu gospodarczego, którymi są m.in. uczciwa konkurencja, poszanowanie dobrych obyczajów oraz słusznych interesów konsumentów. Szeroki zakres tematyczny pozwoli studentom i doktorantom, z różnych ośrodków akademickich w Polsce, wybrać zagadnienie znajdujące się w obszarze ich zainteresowań i przedstawić je w formie referatu obejmującego charakterystykę polskich regulacji oraz wybranego innego państwa, bądź państw. Mamy nadzieję, że zwrócą uwagę biernych uczestników na określone zagadnienia problemowe, bądź kontrowersje w doktrynie prawa.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w drodze poniższego formularza, do 29 grudnia 2016 r. na adres:

knpkpumcs@gmail.com

Formularz zgłoszeniowy:

https://drive.google.com/file/d/0B8nA5oIgSTa-QjBTZ2VLbEQ2eW8/view?usp=sharing

Wymogi formalne dotyczące abstraktu:

https://drive.google.com/file/d/0B0-oBdmyI7e2cVVhNFlDbXlNSms/view

 

LINK DO WYDARZENIA NA FB: https://www.facebook.com/events/196417090767160/

FANPAGE KNPKP: https://www.facebook.com/knpkpumcs/?fref=ts